T&P   Archiwum   Terminy   Katalog Branżowy   Serwis   Shop   Kontakt  
 
  Przegląd   Przeglądy rynku   Wyszukiwanie artykułów

T&P archivum: Wydania 1-2008 (Marzec/Kwiecień)

<< powrót do spis treści
Nowe trendy nadają kierunek branży

Rok 2008 rozpoczął się dla branży dekoracji i uszlachetniania tekstyliów niesamowicie intensywnie i (żeby nie zapeszyć) bardzo obiecująco; targi PSI w Düsseldorfie, „TV Textilveredlung & Promotion” w Stuttgarcie oraz RemaDays w Warszawie. Poza tym pojawiają się nowe trendy, listy zamówień zapełniają się niemal same, dostawcy odnoszą sukcesy i generalnie w branży panuje jak najbardziej pozytywny nastrój.
O jakich nowych trendach mowa? Otóż chodzi tu na przykład o utwierdzenie pozycji bawełny ekologicznej (zapoczątkowanej w 2007 roku) i wzrostu znaczenie standardów socjalnych i etycznych. Coraz więcej producentów i dystrybutorów oferują swoim klientom „czystą” i „ nieskazitelną” odzież. Coraz większe znaczenie dla branży ma również ochrona środowiska. Marki takie jak; Switcher, Continental Clothing, Fruit of the Loom, Mantis itd., dołożyły wszelkich starań, aby zminimalizować w produkcji zużycie zarówno energii jak i emisji CO2.
Kolekcje tekstyliów stają się bardziej różnorodne, intrygujące i uzupełniane są sukcesywnie o artykuły niemowlęce i dziecięce. Na znaczeniu przybiera, a raczej staje się niemalże kwestią oczywistą- funkcjonalność odzieży.
I na zakończenie już, nowy trend uszlachetniania tekstyliów- mieszanie różnych technik; druku, haftu i flocku. Na co producenci maszyn i oprogramowań reagują nowymi i specyficznymi produktami.
Mamy nadzieję, iż to wydanie T&P będzie dla Państwa nie tylko dobrą lekturą, ale również praktycznym informatorem i wsparciem w codziennej pracy.